Fundacja PROEM i Latarnicy Polski Cyfrowej z Łodzi zapraszają do wspólnego odkrywania tajników Internetu, wszystkich z pokolenia 50 Plus.

W dniach od 19 do 21 marca 2013 roku (wtorek, środa, czwartek) w godzinach 12 do 16.

Spotkania są bezpłatne i odbywają się w klubie P109 w Łodzi na ul. Piotrkowskiej 109 (w lewej oficynie).

 

Pozostałe zajęcia w Bibliotekach miejskich;

19.03.2013 godz. 11-13 (ul. Dąbrowskiego 91)

20.03 godz. 16-17.30 (Tomaszewicza 2)

21.03 godz. 15-17 (Wróblewskiego 67)

 

Szczegóły na plakacie -> tutaj.

 

Zapraszamy osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem na cykl spotkań „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Spotkania są częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Spotkania „Pierwszy krok w cyfrowy świat” będą prowadzone przez wolontariuszy, „Latarników Polski Cyfrowej”, wolontariuszy fundacji PROEM, oraz zaproszonych specjalistów. Rozpoczną się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jaki sposób i gdzie ich szukać. Będą więc wykłady specjalistów ćwiczenia z wyszukiwarką i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. serwisów dotyczących zdrowia, poszukiwania pracy, zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba!

Podczas spotkań przewidzieliśmy cykl wykładów dotyczących zakupów

w Internecie, bankowości elektronicznej, gier on-line, oraz poszukiwania pracy za pomocą Internetu.

Przez cały czas będzie można skorzystać z pomocy wolontariuszy, którzy pomogą przygotować profesjonalne CV, wyjaśnią jak radzić sobie z wyszukiwarką, jak korzystać ze Skype’a. Wolontariusze odpowiedzą też na pytania dotyczące korzystania z Internetu i komputera.

Spotkania będą okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

 

Na spotkania serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów.

Kampanii towarzyszy konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno organizator spotkań , jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniu. Do wygrania cenne nagrody.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.

***

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Informacji udziela:

Celina Maciejewska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr telefonu 504 490 231

tydzien internetem

Spis artykułów

Dołącz do nas

 

dolacz
Wypełnij deklarację i dołącz do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Życie Uczelni

zycieuczelni

 

Czytaj z nami Życie Uczelni - Biuletyn Informacyjny Politechniki Łódzkiej.

Kontakt

Kontakt