Powrót na Wydział po Złoty Dyplom

zlote dyplomy budownictwo 2017 m

Po 50 latach honorowe Złote Dyplomy wręczono ponad 20 absolwentom Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Stowarzyszenie Wychowanków PŁ wręcza Złote Dyplomy od 2005 roku. Od czasu, gdy pomysł prof. Janusza Szoslanda został wcielony w życie otrzymało je już ponad 1800 osób.

- W czasie V Zjazdu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki podjęto decyzję, że od jesieni 2017 uroczystości wręczania Złotych Dyplomów odbywać się będą co roku na wydziałach uczelni – mówi prezes SW PŁ dr inż. Jacek Szer. - To tam absolwenci złotego rocznika spotkają się z koleżankami i kolegami sprzed lat.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się dla absolwentów Budownictwa. Spotkanie z udziałem władz Wydziału było szczególnie interesujące dla tych osób, które od lat nie miały bliższego kontaktu z uczelnią, której mury opuścili przed 50 laty. O tym jak się zmienił Wydział BAIŚ wysłuchali z wykładu dziekana prof. Marka Lefika, w którym mówił on o historii, dniu dzisiejszym i stojących przed wydziałem wyzwaniach.

Ewa Chojnacka