Optyka i fizyka laserowa w walce z nowotworami - wykład w ramach Uroczystej Sesji SWPŁ 2019

abramczyk
Jednym z zaproszonych prelegentów na Uroczystą Sesję SWPŁ 2019 jest Pani prof. dr hab. Halina Abramczyk. Pani profesor kieruje Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej na Wydziale Chemicznym, Politechniki Łódzkiej. Prowadzi badania nad wdrożeniem nowoczesnej techniki diagnostycznej do wykrywania wczesnych zmian nowotworowych oraz monitorowania zmian nowotworowych in vivo w czasie realnym operacji

W Instytucie Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej stworzyła laboratorium naukowe odpowiadające najwyższym standardom światowym – Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej (LLSM). Jest członkiem wielu komitetów naukowych międzynarodowych stowarzyszeń oraz komitetów redakcyjnych naukowych czasopism międzynarodowych: CLEO Europe-EQEC, European Conference on Spectroscopy of Biological Molecules, POLFEL (Polish Free Electron Laser), Marie Curie Excellence Chair Summer School, European Congress on Molecular Spectroscopy, European Molecular Liquids Group Annual Meeting, Euresco, członek komitetu redakcyjnego: Journal of Molecular Liquids, członek zarządu European Molecular Liquids Group (1992-2015). Jest przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta. W 2016 roku została powołana do Rady Kongresu Nauki.

Gdy pracowała w Niemczech tamtejsze gazety okrzyknęły ją Marią Curie od Laserów („Marie Curie der Laserforshung”).

To z pewnością będzie niezwykle interesujący wykład - zapraszamy!

Pod tym adresem krótki film z serii Nauka Movi(e) -> https://www.youtube.com/watch?v=3Jl2GhjPDak