anegdota"FABRYKA INŻYNIERÓW ONEGDAJ”


Nowy zbiór anegdot i wspomnień

z pierwszych lat istnienia Politechniki Łódzkiej

 

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej mgr inż. Marian Wojciech Szymański przedstawia kolejny swój zbiór anegdot i wspomnień tym razem obejmujący okres powstania rozwoju pierwszych sześciu Wydziałów Naszej Uczelni.

Zbiór zawiera około 350 anegdot z pierwszych 25 lat istnienia Politechniki Łódzkiej, zebranych przez autora zbioru z różnych publikacji oraz d pracowników naukowych i absolwentów pierwszych sześciu Wydziałów naszej uczelni oraz wiele informacji o jej profesorach. Autor w dalszym ciągu, .prosi o współprace i uzupełnianie wspomnianego zbioru nowymi wspomnieniami i anegdotami, które będzie wykorzystywać w nowych wydaniach.

Informujemy, że można ją nabyć w księgarni technicznej w NOT (Dom Technika), Księgarni NIKE Andrzeja Struga 3, oraz w internetowej księgarni www.podręcznikowo.pl . Zapraszamy na spotkania z autorem o których będziemy informować na naszej stronie na bieżąco.

 

 

Anegdoty i wspomnienia absolwentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej
Marian Wojciech Szymański

 

W trakcie IV Zjazdu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej zabrał głos członek Stowarzyszenia Pan Marian Wojciech Szymański, dziękując Prezesowi SWPŁ za zainteresowanie oraz wspieranie akcji zbierania anegdot na temat życia studentów w Politechnice Łódzkiej. Dzięki wsparciu wielu osób i instytucji powstała książka wydana w 2010 roku, w której Autor Marian Wojciech Szymański zawarł szereg ciekawostek na temat naukowców, studentów, przypomniał wiele anegdot, zamieścił zdjęcia, rysunki i karykatury naukowców.

Zachęcamy do zapoznania się z lekturą, a jednocześnie zachęcamy do wspomnień i gromadzenia anegdot z innych okresów życia uczelni i innych Wydziałów PŁ.

 

 

 

Jeśli masz ochotę gromadzić z nami takie anegdoty, napisz do nas korzystając z adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Książkę „Anegdoty i wspomnienia absolwentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej”, Marian Wojciech Szymański, Drukarnia „Seridruk”, Łódź 2010, ISBN 83-920269-8-6 można nabyć w księgarni NIKE, Łódź ul. Struga 3.

 

Poniżej kilka wybranych treści ze wspomnianej wyżej książki.

 

 

Przed ćwiczeniami laboratoryjnymi z chemii fizycznej trzeba było u asystenta zdać małe kolokwium. Jedna ze studentek przed przystąpieniem do pomiaru przewodności roztworu przy pomocy zestawu mierzącego oporność elektryczną miała odpowiedziec na pytanie, dlaczego w jej słuchawkach gdy przesuwa suwak żeby znaleźć minimum zmienia się dźwięk,  a właściwie skąd on pochodzi. Odpowiedź była rewelacyjna - to jony piszczą.

 

Anegdotę nadesłał Henryk Zewald, Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódziej w roku 1962, Złoty Dyplom PŁ. nr 1038.

 

Dołącz do nas

 

dolacz
Wypełnij deklarację i dołącz do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Życie Uczelni

zycieuczelni

 

Czytaj z nami Życie Uczelni - Biuletyn Informacyjny Politechniki Łódzkiej.

Kontakt

Kontakt