W dniu 31 maja 2012 roku odbyło się spotkanie absolwentów Wydziału Włókienniczego, którzy ukończyli studia w 1962 r.  Przybyłym na spotkanie absolwentom Złote Dyplomy ukończenia studiów na Politechnice Łódzkiej wręczyli Prezes SWPŁ mgr inż. Julian Bąkowski oraz Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów doc. dr hab. inż. Ryszard Korycki, prof. PŁ.

     W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście, a wśród nich wykładowcy zgromadzonych absolwentów. Spotkanie rozpoczęto Mszą Św. za duszę zmarłych wykładowców oraz koleżanek i kolegów. Były okolicznościowe wystąpienia oraz pamiątkowe zdjęcia. W dalszej części spotkania absolwent tego Wydziału oraz jego wieloletni pracownik naukowo dydaktyczny, prof. dr hab. inż. Kazimierz Kopias przedstawił w formie multimedialnej historię i zmiany, które nastąpiły na dawnym Wydziale Włókienniczym i na Politechnice Łódzkiej, a następnie wspomniał w anegdotach byłych wykładowców, prezentując ich fotografie.

     Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem, w trakcie którego było dużo wspomnień i radości ze spotkania po latach. Wszyscy spośród 44 zgromadzonych absolwentów wyrażali przekonanie, iż następne spotkanie rocznika odbędzie się za dwa lata.

Spis artykułów

Dołącz do nas

 

dolacz
Wypełnij deklarację i dołącz do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Życie Uczelni

zycieuczelni

 

Czytaj z nami Życie Uczelni - Biuletyn Informacyjny Politechniki Łódzkiej.

Kontakt

Kontakt