zebranie zarzaduW dniu 11 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie członków Zarządu SW PŁ. Zebranie prowadził Przewodniczący kolega Jacek Szer. Na zebraniu uistalono termin najbliższej uroczystej sesji SW PŁ - będzie to 27 września 2019 roku. Rezerwujcie sobie terminy! Trwa ustalanie szczegółowego programu uroczystości i listy prelegentów.

najlepszy absolwent 2018

Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji z wręczenia nagrody Najlepszy Absolwent Politechniki Łódzkiej w 2018 roku. Wręczenie nagrody odbyło się na uroczystym posiedzeniu Senatu z okazji 74 rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej. Nagrodę, wraz z J.M. Rektorem, wręczał dr inż. Piotr Górski - wiceprzewodniczący SWPŁ. Oglądaj -> tutaj.

Kapituła Konkursu powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej w składzie:

Przewodniczący:

dr hab. inż. Witold Pawłowski

dr inż. Jacek Szer

Członkowie:

dr hab. inż. Zdzisław Czaplicki

dr hab. inż. Jolanta Prywer

dr inż. Piotr Górski

dr inż. Ewa Chojnacka

dr inż. Piotr Słoma

na posiedzeniu w dniu  6 maja 2019 r., rozpatrzyła 9 wniosków o przyznanie tytułu „Najlepszego Absolwenta Politechniki Łódzkiej 2018 r.”.

Na konkurs wpłynęły kandydatury z Wydziałów:

WYDZIAŁ

IMIĘ I NAZWISKO

Mechaniczny

Monika Kamocka

Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki

Waldemar Niewiadomski

Chemiczny

Magdalena Brzezińska

Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Dorota Podgórska

Biotechnologii i Nauk o Żywności

Agata Borkowska

Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Natalia Jabłońska

Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Łukasz Maślanka

Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Filip Mikołajczyk

IFE

Mateusz Stajuda

Kapituła Konkursu zapoznając się z przedstawioną dokumentacją wzięła pod uwagę średnią ocenę ze studiów, ocenę z pracy dyplomowej oraz aktywność naukową w trakcie studiów oraz inne osiągnięcia i dokonania w okresie studiowania – publikacje, udział w pracach badawczych, udział w konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom prezentowanych wniosków złożonych w konkursie, po wnikliwej dyskusji, Kapituła Konkursu jednomyślnie postanowiła przyznać tytuł „najlepszego absolwenta Politechniki Łódzkiej 2018 r.” absolwentowi  Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Panu mgr inż. Filipowi Mikołajczykowi.

GRATULUJEMY!

zebranie zarzaduW dniu 7 maja 2019 roku odbyło się spotkanie członków Zarządu SW PŁ. Zebranie prowadził Przewodniczący kolega Jacek Szer. Zebranie dotyczyło planowanej tegorcznej uroczystej sesji oraz spraw bieżących związanych ze sprawozdawczością Stowarzyszenia.