Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia Złotych Dyplomów na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska które odbyło się w piątek 10 listopada 2017 o godzinie 15.00 w Audytorium B10.

Czytaj więcej...

zlote dyplomy budownictwo 2017 m

Po 50 latach honorowe Złote Dyplomy wręczono ponad 20 absolwentom Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Czytaj więcej...

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 listopada  2017 roku zmarł przeżywszy 90 lat doc. dr  ANDRZEJ LIPIŃSKI.

Emerytowany  pracownik Instytutu Fizyki  Politechniki Łódzkiej, wspaniały wychowawca młodzieży

Czytaj więcej...

     Inicjatywa Stowarzyszenia Wychowanków PŁ nadawania Złotych Dyplomów zrodziła się w 2005 roku. Od czasu, gdy pomysł prof. Janusza Szoslanda został wcielony w życie wręczono już ponad 1800 tych szczególnych certyfikatów upamiętniających 50-lecie ukończenia studiów.

     W rytm rozwoju historii uczelni, w której w kolejnych latach pojawiały się nowe jednostki, rośnie z każdym rokiem liczba wręczanych dyplomów. Przybywa bowiem wydziałów, które dochowały się wychowanków po 50 latach od ukończenia studiów. Sala Widowiskowa i jedno spotkanie poświęcone tej ważnej dla absolwentów uroczystości to już zbyt mało, dla tak dużej liczby absolwentów. W czasie V Zjazdu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki podjęto decyzję, że uroczystości wręczania Złotych Dyplomów od jesieni 2017 roku odbywać będą się na Wydziałach. To tam absolwenci złotego rocznika spotkają się z koleżankami i kolegami sprzed lat oraz aktualnymi władzami. Jak zawsze uroczystość będzie połączona z interesującym wykładem.

     W piątek 10 listopada 2017 o godzinie 15.00  w Audytorium B10 odbędzie się uroczystość wręczenia Złotych Dyplomów organizowana na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wysłuchania wykładu prof. Marka Lefika, dziekana Wydziału na temat "Nasz Wydział wczoraj, dziś i jutro, najważniejsze wyzwania".

Zapraszamy!

zaduszki swpl 2017

 

Ks. Piotr A. Faliński

Pamiętanie

mam radość w sercu
bo ktoś pamięta
o mnie
o innych
o nas
jak motyl w dłoni
kolorowy
powraca
tak samo wraca pamięć
do tego co było
do myśli nie uchwytnej żadną czcionką
do człowieka pędzącego
na wprost po pochyłości życia
do migawki chwili obecnej czyż to nie jest twórcze
iż jest Ktoś
kto pamięta

P A M I Ę T A J M Y

facebook ikona
Miło nam poinformować o nowej możliwości kontaktu ze Stowarzyszeniem Wychownaków PŁ. Jest nią strona na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków do polubienia naszego profilu (kilknij ikonę po lewej).

zebranie zarzaduW dniu 27 września 2017 roku odbyło się spotkanie członków Zarządu SW PŁ. Zebranie prowadził nowy Przewodniczący kolega Jacek Szer, wybrany na Zjeździe Krajowym 2 czerwca 2017. Zebranie dotyczyło m.in. wyznaczeniu działań mających na celu zintensyfikowanie łączności absolwentów z Politechniką Łódzką. Zarząd SWPŁ wyłonił spośród swoich członków pięciosoobowy zespół koordynujący działania na rzecz poszerzenie kontaktów wychowanków z uczelnią i jej władzami. Zespołowi przewodniczy koleżanka Agnieszka Mrozek - wiceprzewodnicząca SW PŁ. Pozostałe osoby to koledzy: Przemysław Bodzak, Hubert Gęsiarz, Bogusław Jędrzejczak i Jerzy Powierza.

13 czerwca 2017 roku o godzinie 12 przed EC1 Zachód w Nowym Centrum Łodzi spotkali się członkowie Stowarzyszenia Wychowanków, Stowarzyszenia Włókienników Polskich, sympatycy oraz wychowankowie Profesora Szoslanda. Wspólne zdjęcie na Placu im. prof. Janusza Szoslanda było symbolicznym podsumowaniem starań Stowarzyszenia o uhonorowanie Profesora. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy do lektury artukułu w 140 numerze Życia Uczelni na temat 5-tego Zjazdu Stowarzyszenia Wychowanków PŁ. Artykuł dostępny jest na nowych stronach Życia Uczelni pod tym adresem http://zu.p.lodz.pl/zjazd-stowarzyszenia-wychowankow.

Strona 1 z 2

Dołącz do nas

 

dolacz
Wypełnij deklarację i dołącz do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Życie Uczelni

zycieuczelni

 

Czytaj z nami Życie Uczelni - Biuletyn Informacyjny Politechniki Łódzkiej.

Kontakt

Kontakt