Prof. dr hab. inż. Kazimierz Kopias (1938 - 2022)

kopias

Ukończył studia na Wydziale Włókienniczym PŁ (specjalność włókiennicza inżynieria mechaniczna – dziewiarstwo).

Zajmował się analizą procesu technologicznego oraz niekonwencjonalnych metod wytwarzania dzianin, tkanin oraz medtekstyliów. Jest autorem wielu  publikacji.

Zdobył kilka medali na zagranicznych i krajowych wystawach wynalazków. Był dziekanem Wydziału Włókienniczego i przewodniczącym kilku komisji senackich.

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ze Stowarzyszeniem Wychowanków Politechniki Łódzkiej związany był od roku 1995. Był członkiem komitetu założycielskiego, który podjął działania w celu reaktywowania (po blisko 20 letnim okresie braku aktywności Stowarzyszenia) działalności SWPŁ.

Życiorys na stronie Katedry Dziewiarstwa --> tutaj.

Nota biograficzna w Wikipedii ---> tutaj.