Zawód Naukowiec – 4 czerwca

Spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec – 4 czerwca godzina 11:00 (stacjonarnie i zdalnie)

Zapraszamy na fascynującą podróż do świata nauki wszystkich w wieku 12+. Można przyjść z koleżanką, kolegą, czy też z córką, synem, mamą, tatą, babcią, dziadkiem…!

Na spotkaniu Pani Profesor Ewa Skrzetuska opowie na przykład o tym jak udoskonalone technologicznie materiały (wyroby tekstylne) mogą leczyć ludzi.  Studenci PŁ opowiedzą historię o tym jak stworzyli pojazd napędzany energią słoneczną (bolid), o sukcesach i międzynarodowych nagrodach tego projektu (Lodz Solar Team). Wielkie wynalazki mogą zatem tworzyć również ludzie bardzo młodzi! Każda z prezentacji będzie trwała około 30 minut. Po spotkaniu będzie można zobaczyć bolid oraz zrobić sobie w bolidzie zdjęcie.

Na spotkanie w wersji stacjonarnej zapisy (szczegóły na naszej stronie)

(w godzinach od 20 wieczorem do 8 rano link do strony nie działa,  z powodu zagrożenia terrorystycznego Charlie, serwery PŁ są wyłączane na noc)