Złote Dyplomy na Wydziale Mechanicznym

15 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne uroczyste wręczenie Złotych Dyplomów absolwentom, którzy ukończyli studia 50 lat temu. Tym razem byli to absolwenci Wydziału Mechanicznego. To już trzecia taka uroczystość po podjęciu przez V Zjazd Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki decyzji, że od jesieni 2017 roku uroczystości wręczania Złotych Dyplomów odbywać się będą co roku na wydziałach uczelni.

W imieniu władz Wydziału szacownych gości przywitał Dziekan ds. studiów stacjonarnych dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek, prof. PŁ, Dziekan ds. kształcenia i akredytacji dr inż. Małgorzata Sikora oraz Dziekan ds. studiów niestacjonarnych dr hab. inż. Grzegorz Gumienny. Dziekan Kaczmarek przedstawił gościom prezentację (slajdy poniżej) o Wydziale Mechanicznym, z której dowiedzieli się o osiągnięciach Wydziału przez ostatnie lata. Osiągnięcia te, co podkreślił Dziekan, były też zasługą obecnych na uroczystości absolwentów. Kończąc swe wystąpienie, Dziekan Kaczmarek podziękował Franciszkowi Szablińskiemu za pomoc w organizacji spotkania ze Złotymi Absolwentami.

W imieniu władz Stowarzyszenia Wychowanków PŁ na uroczystości byli oboje wiceprzewodniczący Stowarzyszenia: dr inż. Agnieszka Mrozek i dr inż. Piotr Górski oraz sekretarz dr inż. Piotr Słoma. Dr Górski złożył serdeczne gratulacje Złotym Absolwentom przypominając już 12-letnią historię tradycji honorowania absolwentów PŁ po 50 latach od ukończenia studiów.

Dziekani Wydziału wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Wychowanków  wręczyli 30 absolwentom Wydziału Mechanicznego Złote Dyplomy.

Uroczystość zakończyły trzy ciekawe i zabawne anegdoty dotyczące Wydziału Mechanicznego i ich dawnych profesorów opowiedziane przez Wojciecha Szymańskiego. Po tych opowieściach Franciszek Szabliński złożył wszystkim życzenia zdrowia i optymizmu, z okazji Świąt i Nowego Roku, a następnie zaprosił gości na poczęstunek.