Interdyscyplinarny Projekt Zespołowy - prezentacje

Rozpoczynamy prezentacje najciekawszych prac studenckich z przedmiotu Interdyscyplinarny Projekt Zespołowy na Wydziale BAiIŚ. Prace były prowadzone metodą PBL - Problem Based Learning - uczenie się na bazie problemu. Jest to metoda, w ramach której studenci rozwiązują konkretny, rzeczywisty problem, zdefiniowany przez firmę lub inny podmiot społeczno-gospodarczy. Nie otrzymują na początku żadnego wsparcia teoretycznego w postaci wykładów czy ćwiczeń. Całą wiedzę, niezbędną do rozwiązania problemu, muszą zdobyć sami, a następnie w ramach spotkań z grupą projektową nauczyć się nią dzielić, tak by cały zespół mógł z niej skorzystać. Dzięki temu, poza kompetencjami kierunkowymi, w młodych ludziach rozwija zdolność komunikacji i pracy w grupie. Nauczyciel jest tu jedynie mentorem, wspomagającym grupę w procesie uczenia się.

Dziś film-prezentacja zespołu w składzie:

Olga Cwojdzińska - architektura

Robert Głowala - budownictwo

Kamil Góra - inżynieria środowiska

Marta Krawczyńska - architektura

Natalia Rusak - architektura

Opiekunem był dr hab. inż. arch. Bartosz Hunger, prof. uczelni.