Zmarł doc. dr Andrzej Lipiński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 listopada  2017 roku zmarł przeżywszy 90 lat doc. dr  ANDRZEJ LIPIŃSKI.

Emerytowany  pracownik Instytutu Fizyki  Politechniki Łódzkiej, wspaniały wychowawca młodzieży

Doc. dr A. Lipiński był znanym fizykiem, doświadczonym i cenionym nauczycielem akademickim, wychowawcą wielu pokoleń absolwentów Politechniki Łódzkiej. Przez kilkadziesiąt lat kierował Zespołem Fizyki Dielektryków Instytutu Fizyki PŁ. W latach 1981 -1984 pełnił funkcję Dziekana Wydziału FTIMS PŁ,  natomiast w latach 1983 -1986 był Dyrektorem Instytutu Fizyki PŁ.

Uroczystości pogrzebowe  odbędą się w dniu 15 listopada 2017 r. (środa)  o godz. 13/00 na cmentarzu Komunalnym Doły.