Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna uroczysta sesja Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej. Jak co roku zgromadziła ona wielu absolwentów sprzed lat.

To już druga sesja zorganizowana w nowej formule. Od 2018 roku uroczystości odbywają się na kolejnych wydziałach. Osoby nie mające na co dzień kontaktu z uczelnią mogą zobaczyć co zmieniło się w uczelni od zakończenia studiów. W tym roku gospodarzem spotkania był Wydział Mechaniczny, a część oficjalna odbyła się w historycznej auli im. A. Sołtana, dobrze znanej większości absolwentów PŁ.

ciąg dalszy pod adresem: https://www.zu.p.lodz.pl/politechnika-lodzka-uczelnia-wynalazcow

 

 

Gości oraz uczestników zjazdu powitał przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków PŁ (SW PŁ) mgr inż. Julian Bąkowski. Do sali widowiskowej przybyły osoby znaczące w życiu miasta i regionu. Na honorowych miejscach zasiedli m.in.: Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi; Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego (oboje są absolwentami PŁ), Jolanta Chełmińska, była wojewoda i Honorowy Członek Stowarzyszenia. Obecne były władze uczelni: rektor prof. Sławomir Wiak, prorektorzy, dziekani, kanclerz, a także byli rektorzy, Honorowi Członkowie SW PŁ - profesorowie Jan Krysiński i Stanisław Bielecki.

Czytaj więcej...

Hasło promocyjne „Politechnika Łódzka – Twoja strefa sukcesu” zostało wykorzystane przez Stowarzyszenie Wychowanków PŁ do prezentacji osiągnięć uczelni podczas uroczystej sesji.

 

   Jak co roku jesienią Wychowankowie spotkali się, aby podyskutować o dniu dzisiejszym Politechniki i uczcić pięćdziesiątą rocznicę uzyskania dyplomów ukończenia studiów przez znaczną ich grupę.

Czytaj więcej...

W dniu 21 listopada 2016 r. na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą prof. Januszowi Szoslandowi, postaci powszechnie uznawanej za najwyższy autorytet naukowy w obszarze włókiennictwa.

Czytaj więcej...

Uroczysta sesja Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej odbyła się 30 listopada w Sali Widowiskowej PŁ. Tytuł sesji jest zawsze tematem przewodnim, wokół którego koncentrują się prelekcje i dyskusja. Tym razem temat brzmiał: Nauka, edukacja, innowacje.

Czytaj więcej...

     Jak co roku jesienią członkowie Stowarzyszenia Wychowanków PŁ spotkali się by uczcić pięćdziesiątą rocznicę uzyskania dyplomów (1964). Tym razem hasło uroczystej sesji brzmiało „Politechnika Łódzka – tradycja i nowoczesność”.

Czytaj więcej...

  Dokładnie w dniu urodzin Politechniki Łódzkiej 24 maja w audytorium im. A. Sołtana odbyła się uroczystość, w czasie której uczelnia świętowała 67. rocznicę nagradzając studentów i pracowników.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Dołącz do nas

 

dolacz
Wypełnij deklarację i dołącz do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Życie Uczelni

zycieuczelni

 

Czytaj z nami Życie Uczelni - Biuletyn Informacyjny Politechniki Łódzkiej.

Kontakt

Kontakt