Mgr Jolanta Chełmińska

Image1W 1973 roku ukończyła Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, kierunek Ekonometria.
W latach 1973 - 1979 pracowała w NBP realizując się w obszarze kredytów oraz informatyki. Od 1979 roku jest pracownikiem PKO PB. W 1998 roku została Dyrektorem Oddziału Regionalnego PKO PB a od 2004 r. została Dyrektorem Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO BP SA.

29 listopada 2007 została powołana na stanowisko wojewody łódzkiego.

Chętnie udziela się w życiu społecznym: przewodnicząca Kapituły Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego, członek Kapituły Konkursu o Nagrodę Fair Play w województwie łódzkim, członek Zarządu Stowarzyszenia Klubu 500, członek Kapituły konkursu Profesjonalny Menedżer Województwa Łódzkiego, członek Rady Biznesu przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, członek Stowarzyszenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Kobiet, członek Zarządu PTE oddział w Łodzi, członek Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej oraz inicjatorka Ruchu Kobiet na rzecz integracji z Europą.

Nagradzana za sukcesy w bankowości, a także za zasługi dla miasta, m.in. Nagrodą Miasta Łodzi przyznawaną przez Radę Miejską. Jej zaangażowanie uhonorowane zostało wieloma nagrodami m.in. Złoty Krzyż Zasługi,Honorowa Odznaka Województwa Łódzkiego, Mecenas Kultury. 15 lutego 2009 została laureatką 15. edycji plebiscytu "Łodzianin Roku", organizowanego przez lokalne media. Jest pierwszą kobietą, która otrzymała ten tytuł.

W poczet honorowych członków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej została przyjęta na Krajowym Zjeździe SWPŁ w dniu 1 kwietnia 2011 roku.