Złote Dyplomy na Wydziale Chemicznym

Dziekan,  Rada Wydziału Chemicznego
Zarząd Główny Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej
mają zaszczyt zaprosić na uroczystość wręczenia
Złotych Dyplomów
która odbędzie się 20 kwietnia (piątek) 2018 roku o godzinie 1500
w Sali Konferencyjnej w siedzibie Wydziału
przy ul. Żeromskiego 116 w Łodzi.

prof. dr hab. inż. Małgorzata I. Szynkowska
Dziekan Wydziału Chemicznego

Gościem specjalnym na wręczeniu Złotych Dyplomów na Wydziale Chemicznym będzie dr Jacek Michalak - wiceprezes zarządu ds. rozwoju Grupy ATLAS. Wygłosi referat „Internet Rzeczy dalekosiężna wizja rozwoju”. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o odpowiedź w poniższej ankiecie.

Sylwetka prelegenta (na podstawie informacji ze strony atlas.com.pl).

Jacek Michalak - doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. W latach 1985-1995 nauczyciel akademicki na Politechnice Łódzkiej. W roku  1991 był stypendystą Swiss National Science Foundation i Księstwa Lichtenstein – odbył staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii, a w latach 1993-1994 - staż naukowy na Wydziale Chemicznym The Ohio State University w Columbus, USA.

Od 1996 roku dyrektor ds. badań i rozwoju Wytwórni Klejów i Zapraw Budowlanych ATLAS. Od 2003 roku prezes zarządu Atlas Sztuki sp. z o.o., a od 2007 roku wiceprezes zarządu ds. rozwoju Grupy ATLAS.

Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 184 ds. klejów, ekspertem w Komitecie Technicznym Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 67, członkiem Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

Od 2013 roku jest prezesem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.

Były felietonista miesięcznika Art& Business w okresie lipiec 2005 – grudzień 2010.

Wystąpił w głównej roli w premierowym odcinku I serii Kryptonimu Szef - polskiej edycji popularnego na świecie formatu telewizyjnego Undercover Boss.